Hennafestés lépésről lépésre

A hennapaszta bekeveréséhez csak néhány hozzávalóra van szükséged, utána pedig csak a fantáziádra van bízva, mely testrészedre és milyen mintát alkoss. Mivel csak pár hétig tart, így mindig valami újjal díszítheted magad, én nagyon élvezem az alkotás szabadságát.
Bemutatok nektek egy alapreceptet, majd megmutatom az általam készített hennafestéseket. Mivel én csak autodidakta módon tanultam, nem tökéletesek, de nem is ez a lényeg. Az alkotás kikapcsol és mindig örömmel tölt el.
Rengeteg recept létezik, ezekkel próbálkozni kell, kinek melyik válik be jobban.

A henna növényről és a hennafestésről az előző bejegyzésembe olvashatsz: Hennafestés.

 

Hogyan készül a hennapaszta testfestéshez

Hozzávalók:

hennapaszta recept hozzávalói

  • 10 g hennapor
  • 6 g porcukor
  • 28 g citromlé
  • 20 csepp illóolaj (10 csepp eukaliptusz + 10 csepp teafaolaj)

Mivel én csak saját magamnak készítem a mehndi-t, így fele mennyiség is elég.

 

Elkészítés:

 

 

  1. Keverjük össze a cukrot a citromlével.
  2. Tegyük bele az átszitált hennaport és kevergessük csomómentesre. Fogkrém állagúnak kell lennie: ha túl sűrű, adjunk hozzá citromlevet, ha túl folyékony, hennaport. Fonos, hogy ne legyenek benne apró darabok, mert az eldugítja majd a tölcsér nyílását.
  3. Feddjük le fóliával és hagyjuk pihenni szobahőmérsékleten legalább 12 órát.
  4. Keverjük hozzá az illóolajokat, majd hagyjuk megint állni egy órát. Néhány receptben az illóolajokat is azonnal a pasztához keverik. Én mindkét változatot kipróbáltam és nem láttam sok különbséget a végeredményben.
  5. Ha túl sűrű lenne, hígíthatjuk egy kiskanál főzött kávét, vagy feketeteát.
  6. A celofánból készítsünk tölcsért, majd celluxszal jól ragasszuk le. A tölcsér végét is ragasszuk le celluxszal, vagy dugjunk bele egy gombostűt, hogy ne folyjon ki belőle a hennapaszta.
  7. Állítsuk a tölcsért egy pohárba és töltsük meg a hennával. A nyitott végét ragasszuk le jól celluxszal, a másik végét pedig vágjuk kellő méretűre egy olló segítségével, attól függően, hogy milyen vékony vonalat szeretnénk rajzolni.
  8. Kezdhetjük is a rajzolást!

 

Hennatölcsér készítése:

hennatölcsér készítése

Tudnivalók:

Fontos, hogy ne használjunk fém eszközöket, mert ez oxidálódhat, így rontja a henna hatékonyságát.

A festendő bőrfelület ne legyen krémes, száraz bőrön jobban fog a henna.

A rajzoláshoz legyen kéznél egy papírtörlő, amin kipróbálhatjuk, hogyan jön a tölcsérből a paszta, illetve letörölhetjük időnként a végét és egy fogvájó, amivel az apróbb hibákat tudjuk kijavítani.

Én kezdetben, mikor még bátortalan voltam egy szemceruzával mindig előrerajzoltam az alapot.

Miután elkészítettük a hennafestést, vigyázzunk rá, hogy nehogy elkenjük, hagyjuk száradni meleg helyen körülbelül 1 órát, míg megszilárdul a minta.

Minél tovább tartjuk a bőrön, annál élénkebb színű lesz a végeredmény. Hagyjuk fenn minimum 3-4 órát, de akár hosszabb ideig is. Élénkebb színt eredményez, ha a száraz hennafestésre időnként citromlé-cukor keverékét spriccelsz, de személy szerint én ezt nem szoktam. A minta magától is elkezd majd leperegni, de rásegíthetünk egy tiszta, száraz kendővel.

Fontos, hogy az érintett bőrfelületet utána se érje víz, testápoló krém, legalább 6 órán keresztül.

Az elkészült minta először narancssárga lesz, majd 24 óra elteltével éri el végleges színét, mely barnás-vöröses. A mehndi színét több dolog is befolyásolhatja: a bőrtípus, hogy melyik testrészre készítettük (tenyéren, talpon sötétebb), hogy mennyire friss a hennapor, illetve a környezet hőmérséklete (melegben sötétebb).

Az elkészült hennapasztát 1-2 hétig tárolhatjuk hűtőben, illetve le is fagyaszthatjuk, így akár egy hónapot is eláll.

 

A henna tetoválás tartóssága változó, általában 1-3 hét.

 

Néhány művem:

 

Henna Mandala rajzolás:

 

Kövesd a henna táblámat Pinteresten is:

https://www.pinterest.it/crealexiadiy/henna-mehndi/my-henna/

 

 



Hozzászólások

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .


error

Itt tudsz követni! / Seguimi qui!

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram
  • Youtube
  • Etsy